Wednesday, July 24th, 2024

Kompendium wiedzy o kuponach promocyjnych

Oszczędzanie jest naturalnym odruchem człowieka dorosłego. Osiągając pewien wiek, każdy z nas szuka sposobów na to, by mieć więcej pieniędzy – a jak udowodniły liczne badania, środkiem do tego wcale nie muszą być większe zarobki, ale… mniejsze i bardziej przemyślane wydatki. Okazuje się, że istnieje złoty środek na to, aby nie rezygnować z zakupów, a jednocześnie nie wydać na nie tyle, ile zawsze. Ten środek stanowią kupony promocyjne online. Co musimy o nich wiedzieć i czy tak właściwie warto się nimi zainteresować?

Gdzie szukać kuponów promocyjnych online?

W wyniku stale rosnącej popularności kuponów promocyjnych online, o której mówiliśmy już wcześniej, w Internecie pojawiło się mnóstwo miejsc dających do nich dostęp. Niestety, nie każde z nich jest godne zaufania. Faktem jest bowiem, że “boom” na kupony promocyjne online starają się wykorzystać również oszuści, kuszący użytkowników kuponami o wręcz przesadzonej wartości, w zamian oczekującymi czy to opłaty, czy też podania danych wrażliwych, którymi z nikim nie powinniśmy się dzielić. Aby więc być bezpiecznym i czerpać pełnię z kuponów promocyjnych, celem ich pozyskania powinniśmy sięgać wyłącznie po sprawdzone i bezpieczne źródła. Należą do nich:

  • same sieci handlowe – to sieci handlowe są źródłem absolutnie wszystkich kuponów promocyjnych online – niezależnie od tego, gdzie takowe znajdziemy, te zawsze będą pochodzić właśnie od nich. Bezpośrednio rozdawane są zwykle przez newslettery, do których zapisać się można na stronach sprzedażowych, ale też do których automatycznie zapisuje się (jeśli nie odznaczy się odpowiedniej opcji) po prostu po dokonaniu zakupu;
  • portale z promocjami – wraz z popularyzacją kuponów promocyjnych, w sieci pojawiło się mnóstwo serwisów zbierających tego typu promocje pochodzące z różnych sieci handlowych, publikujących kupony od użytkowników oraz – co bardzo ważne – umożliwiających przeglądanie, co inni sądzą o kuponach (można dzięki temu uniknąć próby wykorzystania tych już wykorzystanych, a zatem po prostu oszczędzić czas). Jako że portale te zbierają kupony nadesłane przez użytkowników, musimy zawsze zweryfikować ich prawdziwość i być uważnymi na każdym kroku ich wykorzystywania;
  • grupy dyskusyjne – na łamach grup dyskusyjnych w popularnych sieciach społecznościowych swoimi kuponami dzielą się osoby, które nie będą miały okazji ich wykorzystać, ale nie chcą, by te po prostu się zmarnowały; świetną rzeczą jest fakt, że widzimy tutaj, od kogo pochodzą kupony (czy jest to zwykły człowiek, czy użytkownik, którego konto zostało założone chwilę temu i nie cieszy się godną zaufania reputacją);
  • znajomi – kupony promocyjne online bardzo często są wręczane po dokonaniu zakupu w danym sklepie. Jeżeli któryś z naszych znajomych dokonał takowego i ma kupon, którym chciałby się z nami podzielić – jesteśmy w domu! To bowiem najlepsze i najpewniejsze źródło, niewymagające od nas podawania jakichkolwiek wrażliwych danych, które mogłyby nas narazić na niebezpieczeństwo.

Czy warto “wejść” w kupony promocyjne online?

Same założenia kuponów promocyjnych online są szczytne – to należy przyznać z góry. W końcu pozwalają nam oszczędzić, w dodatku za darmo. Jest w tym jednak pewien haczyk – kupony tego typu bardzo często aplikują się wyłącznie od pewnego pułapu wydatków. Cóż więc z tego, że pozyskamy 50 złotych “gratis”, skoro będziemy musieli wydać 300 złotych, aby móc z tego skorzystać? Jeżeli zatem specjalnie dla kuponu będziemy kupowali dodatkowe rzeczy, często po prostu przez nas niepotrzebne, nie będziemy mogli uznać tego za oszczędność. Inaczej ma się sytuacja w przypadku, gdy i tak wydalibyśmy wymaganą kwotę pieniędzy, albo też dodatkowe przedmioty, które kupujemy by “załapać się” do promocji będą dla nas przydatne – w dłuższej lub krótszej perspektywie.

To, czy warto korzystać z kuponów zależy nie tylko od naszych możliwości finansowych (skorelowanych z wymaganiami określonego kuponu), ale też i od jego rodzaju. Jedne dają nam procentową zniżkę, która przy mniejszych zakupach nie da nam sporych oszczędności. Inne z kolei dadzą nam możliwość zaoszczędzenia “X” złotych. W każdym przypadku bądźmy świadomi tego, że kupony promocyjne nie powstały po to, aby dać nam coś za darmo – dla sieci handlowej stanowią one bowiem formę marketingu. A ten, jak wiemy, nastawiony jest na przynoszenie korzyści. Mając to na uwadze będziemy mogli wyselekcjonować kupony, które sprawdzą się w naszym przypadku, a odrzucić te, które mogłyby doprowadzić do dodatkowych i zupełnie niepotrzebnych wydatków.

Zobacz koniecznie:

Podsumowanie

Kody promocyjne online są jednym z cieszących się stale rosnącym zainteresowaniem sposobów na oszczędzanie. Nie dość, że są udostępniane za darmo to są w stanie przynieść realne korzyści. Warunek jest jeden – musimy korzystać z nich rozwagą, unikając kuponów, które zmuszą nas do większych wydatków (na przykład oferując próg finansowy, po osiągnięciu którego będą się aplikować) i nie bezpośrednio pchnął nas w kierunku kupowania rzeczy, które tak naprawdę nie są nam potrzebne i których zakupu bez kuponów byśmy po prostu nie dokonali.