Saturday, June 15th, 2024

Studio tatuażu

Studio tatuażu w obecnych czasach jest to bardzo modne miejsce, wiele osób z niego korzysta, nie tylko osoby znane nam ze szklanego ekranu, ale również zwykli ludzie. Jak sama nazwa wskazuje w studio tatuażu wykonuje się tatuaże. Tatuaże są znane nie od dziś, były wykonywane już w czasach jeszcze p. n .e, wiadomo, że w tamtych czasach była inna metoda ich wykonania i znaczenie…w obecnych czasach tatuaże wykonuje się po to aby w jakiś sposób wyrazić siebie, swoje poglądy bądź upodobania a w czasach p. n. e były wykonywane aby stanowiły ochronę przez złymi duchami.

Wracając do metody jaką w zamierzchłych już dla nas czasach wykonywano zdobienia czyli tatuaże , może ona przyprawić nas o zawrót głowy ponieważ wtedy wykonywano je np. : poprzez przecinanie skory ością ryby i wcieranie tam barwnika albo wypalanie wzorów na skórze.

Budzi w nas to lęk i wydaje się to już nie pojęte, ale wiadomo, że to było dawno temu i  wtedy innych metod nie znali. Na szczęście w dzisiejszych czasach znamy już inne metody wykonywania tatuaży. I miejsca gdzie można przeprowadzić ten “zabieg” w sterylnych warunkach czyli w studiu tatuażu jest to dosyć nowe miejsce powstało zaledwie kilkanaście lat temu a dopiero z czasem zaczynało zdobywać swoją popularność. Nie każdy wie ale tatuaż w słowniku ma swoją definicję i to zapewne nie jedną. Znaczy to bowiem: “Rysunek na ciele, który powstał na skórze poprzez nacięcie lub przekłucie i wprowadzenie pod skórę barwnika”.

tatuażysta Warszawa
tatuażysta Warszawa luckyseven.pl

Kolejną ciekawostką jest to ,że słowo tatuaż wywodzi z języka Polinezyjskiego i oznacza “malowidło” lub “znak”. Tatuaż został odkryty przez Europejczyków w epoce kolonizacji był wtedy nieznaną rzeczą i budził wielką ciekawość ludzi żyjących w ówczesnych czasach. W Polsce tatuaże i studio tatuaży pojawiło się dopiero po 1989 roku czyli stosunkowo nie dawno, na początku budziło to wiele wątpliwości ponieważ dopiero co skończył się okres komunizmu w Polsce a już została przygnana nowina w postaci tatuażu.

To jaki Polacy mieli stosunek do tatuażu w początkowej jego fazie bardzo dobrze opisuje Andrzej Malinowski w swojej książce pt : “Tajemniczy świat tatuażu” już sam tytuł budzi wiele skrajnych emocji ze względu na to, że to co jest tajemnicze i nie znane budzi lęk i strach, ale wszystko trzeba oswoić i tak właśnie stało się również w dziedzinie tatuażu i miejsc jego wykonywania. Mówiąc po krótce w książce Malinowski zawarł ogólny zarys tejże dziedziny jak tatuaż ,tatuażysta czy też studio tatuażu w Warszawie, że sporadyczne informacje o tatuażach pozostają wiele do życzenia i również to, że początkujący Polscy tatuażyści nie dokształcali się nigdzie jeśli chodzi właśnie o tatuaż i jego dziedziny, a mogli to robić bo sąsiedzi zachodni mieli większą wiedzę od nas.

Podsumowując cały utwór Malinowskiego stwierdził on, że nie ma w Polsce “Dobrej prognozy dla tatuaży”. W sumie nie powinno to nikogo dziwić, że ludzie wyciągali takie wnioski skoro czegoś nie znali nie mogli sądzić ,że to się powiedzie.

Wracając do teraźniejszości tamtejsze prognozy dla niektórych niestety a dla innych stety sprawdziły się i obecnie mamy bardzo dobrze rozwiniętą dziedzinę tatuaży, dużą ilość wykwalifikowanych tatuażystów, którzy co rusz szkolą się ,zdobywają nowe kwalifikacje bo bez tego niestety wypadli by z rynku, bo co chwilę wchodzą nowe metody, zdobienia, wzory z resztą jak w każdym zawodzie trzeba się dokształcać, w Polsce już praktycznie na każdym rogu znajdują się studia tatuaży ,te bardziej popularne lub mniej ale tak czy siak jest już kilkadziesiąt lub kilkaset w całym kraju, który liczy około 40 milionów mieszkańców.

Z pewnością będzie powstawać ich coraz to więcej bo zapotrzebowanie stale rośnie i rośnie. Zburzenia ani zdziwienia nie budzi już fakt, że nawet osoby wyższych stanowisk czyli prawnik ,lekarz, prokurator również w ten sposób ozdabiają swoje ciało, za dawnych czasów było by to nie do pomyślenia jak to możliwe, że zza lekarskiego kitlu wystaje kawałek “dziary” ,na szczęście już dawno pozbyliśmy się tego stereotypu i światem rządzi teraz hasło, że wszystko jest dla ludzi, obojętnie jakiego statusu i rangi społecznej. Przede wszystkim kult tatuaży i studia tatuaży są znane w świecie tzw : Show biznesu i to celebryci korzystający właśnie z tego rodzaju udogodnień promują ten sposób ozdoby ciała ,a wiadomo, że ludzie chcą upodabniać się do swoich idoli bądź Pań z telewizji.

Patrząc na to w jakim tempie rozwija się dziedzina tatuażu i wszystkiego co z nim związane za kilka lat może powstać już całkiem inna technika wykonywania tatuaży, powstaną nowe technologie, nowy sprzęt co lepsze mogą powstać już nawet maszyny, które zastąpią tatuażystów , już teraz dochodzi do modernizacji studio tatuaży, bo oczywiste jest to, że należy podążać z duchem czasu i za wszystkimi nowinkami tego świata. Przed wykonaniem tatuażu należy bardzo dobrze sprawdzić studio tatuażu ,w którym planujemy go wykonać przy wyborze tego miejsca należy przede wszystkim zapytać o certyfikaty i kwalifikacje tatuażystów tam pracujących ponieważ niewykwalifikowany tatuażysta to większe ryzyko zakażenia.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl