Thursday, March 28th, 2024

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne dla zdrowia?

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne dla zdrowia? Kto z nas nie chciałby zawsze cieszyć się pięknym uśmiechem? Zdrowe zęby to nie tylko gwarancja, że będziemy mogli jeść wszystko, na co tylko będziemy mieć ochotę, bez konieczności przejmowania się tym, czy pokarm jest twardy, czy zawiera drobne pestki, a także tym, czy aby zbyt niska lub wysoka temperatura napoju nie sprawi, że poczujemy ból lub dyskomfort.

Zdrowe zęby to także pewność siebie, gdyż dzięki nim będziemy mogli bez skrępowania uśmiechać się i głośno śmiać, bez krępującego zasłaniania ust dłońmi. Niestety wiele chorób, a także wiek, może przyczyniać się do utraty zębów. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób rozważa zabieg wszczepienia implantów zębowych, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają przekonania do protez zębowych czy mostków stomatologicznych.

Czy implanty zębowe szkodzą zdrowiu?

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?Prawidłowo wykonane i odpowiednio zadbane implanty zębowe https://doboszimplanty.pl/ w żaden sposób nie szkodzą zdrowiu. Wykonana z tytanu śruba, pełniąca rolę „korzenia” to materiał bezpieczny dla organizmu, nie powodujący alergii. Ciało szybko oswoi się z implantem, a Ty nawet nie poczujesz różnicy. Implanty stomatologiczne może wykonać sobie każdy, o ile nie ma poważnych przeciwwskazań zdrowotnych. Choroby kości, takie jak osteoporoza, mogą uniemożliwiać prawidłowe osadzenie się w szczęce i zagojenie implantu, dlatego to schorzenie być przeszkodą w wykonaniu zabiegu.

Jeśli nie zamierzasz pożegnać się ze szczoteczką, nićmi dentystycznymi i płynem do płukania ust po tym, gdy zyskasz swoje trzecie zęby, możesz mieć pewność, że Twoje implanty i przymocowane do nich korony zachowają swój doskonały stan. Właściwa pielęgnacja jamy ustnej, zapobieganie rozwojowi bakterii to konieczność. Prawidłowe nawyki związane z pielęgnacją zębów powinniśmy wykształcić już w dzieciństwie, warto wiedzieć, że pielęgnacja implantów nie różni się specjalnie od codziennych zabiegów przy naturalnych zębach. Koniecznie należy pamiętać o porządnym nitkowaniu trudno dostępnych przestrzeni pod linią dziąseł. Pozwoli to usunąć gromadzącą się płytkę nazębnej, czyli osadu bakteryjnego, który mógłby potem zmienić się w trudny do usunięcia kamień.

Życie będzie proste dzięki implantom zębowym

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne dla zdrowia?

Jeśli rozważasz zabieg wszczepienia implantu zębowego https://doboszimplanty.pl/cennik/, przygotuj się na niemały wydatek. Pamiętaj jednak, że wiele osób, które wydało na tego typu zabieg sporo pieniędzy, nie żałuje swojej decyzji, gdyż implanty są wspaniałą alternatywą dla protez zębowych, które mogą generować przykre dolegliwości jamy ustnej, a także powodować zniszczenie naturalnych zębów, o które opiera się proteza. Tego typu dolegliwości również pociągają za sobą koszty, w dodatku są to nie tylko koszty finansowe, ale też stracone nerwy i godziny na wizytach u stomatologów i protetyków. Dlatego też wiele osób uważa, że opłaca się wydać pieniądze na implanty stomatologiczne, które, przy właściwiej pielęgnacji, zapewnią nam spokój na wiele lat.

Odrzucenie implantu przez organizm zdarza się bardzo rzadko i wynika przeważnie z niewłaściwego przestrzegania higieny po zabiegu (wskazówki co do tego, jak dbać o zęby po implantacji powinieneś otrzymać od specjalisty, który wykonuje zabieg), czy też w wyniki niebywale rzadkich reakcji uczuleniowych. Usunięcie implantu zębowego jest też konieczne w przypadku mechanicznego uszkodzenia, czy też w razie schorzeń kości, powodujących ubytki tkanki kostnej wokół implantu, co skutkuje jego ruszaniem się. Jeśli chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna stomatologia, protetyka i implantologia stomatologiczna, koniecznie rozważ wszystkie za i przeciw, nie wahaj się też zwrócić do swojego dentysty z wszystkimi pytaniami i wątpliwościami, gdyż dzięki temu z pewnością będziesz o wiele spokojniejszy i podejmiesz decyzję w sposób racjonalny.

Jak długo trwa zabieg implantacji zębów?

Możesz zdecydować się na implanty jednofazowe, dzięki którym sztuczny ząb zostanie od razu przytwierdzony do tytanowego „korzenia”, albo wybrać zabieg implantacji dwufazowej. Dzieli się ona na dwa etapy. Pierwszy polega na umieszczeniu w kości szczęki śruby, a następnie na oczekiwaniu, trwającym dość długo, bo nawet kilka miesięcy, aż tkanka kostna zregeneruje się. Dopiero po tym do implantu przytwierdzona zostaje korona, czyli sztuczny ząb. Jeśli ubytek dotyczy przednich zębów, zapewne wybierzesz tę pierwszą opcję, gdyż trudno wyobrazić sobie komfortowe funkcjonowanie z widocznym brakiem w uzębieniu przez tak długi czas. Dwufazowe implanty najczęściej stosuje się w przypadku tylnych zębów. Zakładanie implantu może potrwać około godziny lub rozciągnąć się na kilka godzin, będzie to zabieg bezbolesny. Jakie znieczulenie stosuje się przy zakładaniu implantów zębowych? Bywa różnie, gdyż czasem wystarczy znieczulenie miejscowe, czasami jednak zabieg odbywa się przy pełnej narkozie. Przed zabiegiem każdy rzetelny lekarz powinien kompleksowo zbadać Twój stan zdrowia, zasięgnąć informacjo o alergiach lub ewentualnej nadwrażliwości na jakiekolwiek składniki leków i środków, które będą podane podczas zabiegu.