Thursday, May 30th, 2024

Komputer dla graczy

W czasach gdy internet i cała elektronika również zalicza się do niej komputer są bardzo dobrze rozwinięte, trzeba mieć na uwadze, że jeśli chcę się pracować na komputerze musi być on dobry jakościowo, oczywiście jest to zależne od pracy jaką wykonujemy lub planujemy wykonywać. Popularnym zawodem jaki ostatnio panuje na rynku jest tester gier czyli taka osoba, która testuje gry a w zamian dostaje wynagrodzenie, brzmi jak praca marzeń…?
Może i jest to przyjemna praca, ale trzeba mieć na uwadze, że aby rozpocząć w ogóle tego typu pracę trzeba mieć naprawdę specjalistyczny sprzęt nie wystarczy zwykły komputer czy laptop gamingowy, którego używamy do przeglądania stron internetowych czy przeglądania poczty.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy są to specjalistyczne maszyny, które muszą mieć niezwykle dobrej jakości procesor i kartę graficzną, aby móc prawidłowo funkcjonować. Jeśli chcemy zaangażować się w tego typu pracę, a nie mamy pojęcia o specjalistycznych sprzętach dla graczy i testerów gier, warto zasięgnąć opinii fachowca, który ma dużą wiedzę w tym temacie lub sam pracuje w tym fachu. Nie warto porywać się z motyką na słońce i działać na własną rękę ponieważ może przynieść to więcej szkody niż pożytku, ze względu na to, że jeśli zabieramy się do czegoś o czym nie mamy pojęcia a w tym przypadku jest to wybór komputerów dla graczy, może okazać się, że wybierzemy zły jakościowo sprzęt, który będzie miał całkiem inne zastosowanie i marzenia o byciu testerem gier lub graczem legną w gruzach i stracimy nie małe pieniądze. Na cenie komputerów dla graczy zazwyczaj zaważa jakość karty graficznej im jest ona bardziej wytrzymała tym ta cena jest wyższa. Czasem warto nie kupować całego zestawu komputerowego ze względu na to, że dość sporo kosztuje w całości, innym i korzystniejszym rozwiązaniem dla budżetu będzie złożenie komputerów z różnych osobnych elementów, czasem gdy jest tzw.: wietrzenie magazynów lub promocje można załapać się na dobrej jakości sprzęty i nie wydać przy tym dużej sumy pieniędzy. Komputery dla graczy wahają się zazwyczaj pomiędzy 3 tysiące a kończą nawet na kilkunastu tysiącach złotych, zapewne w wielu głowach rodzi się pytanie skąd wynika taka rozbieżność. Wynika ona stąd, że wszystko zależy od tego jaki procesor i kartę graficzną wybierzemy, jakiej jakości będzie monitor i wielu innych rzeczy bez których komputer nie może prawidłowo funkcjonować.

Rozpiętość cenowa jest naprawdę olbrzymia, ale to tylko od nas zależy na jaką kwotę się zdecydujemy ponieważ jednemu wystarczy wolniejsza praca komputera a dla drugiego komputer do gier musi być mega szybki i sprawny. Gdy decydujemy się na zakup komputerów dla graczy warto zakupić go w sklepie i wykupić na nie dodatkowe ubezpieczenie w razie gdyby się zepsuł to zazwyczaj obowiązywać będzie wtedy  12 lub 24 miesięczna gwarancja, w gwarancję będą wchodzić koszty naprawy, niby wydaje się to mało ważne, ale jeśli faktycznie zepsuje nam się sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych to części do niego wcale nie będą tanie, a tak przez 2 lata koszty za nie pokryje ubezpieczalnia.

Nie warto kupować komputerów z różnych portali, gdzie sprzęty sprzedają osoby prywatne po pierwsze dlatego, że nie wiemy czy sprzęt nie jest uszkodzony, gdy jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie możemy to sprawdzić, ale jeśli kompletnymi amatorami to nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, kolejnym aspektem dla którego nie warto kupować komputerów dla graczy od osoby prywatnej jest to, że nie da nam ona gwarancji w razie gdyby sprzęt się zepsuł i nie poniesie ona wtedy kosztów naprawy, a w sklepie nawet gdy zepsucie nastąpi przez nasza nie uwagę firma ubezpieczeniowa wypłaci nam jakąś sumę pieniędzy. Faktyczną zaletą jest to, ze gdy kupimy sprzęt od osoby prywatnej, możemy sporo zaoszczędzić bo zazwyczaj takie osoby, sprzedają sprzęty po dużo tańszej cenie niż w sklepie. Tylko również warto zwrócić uwagę, że tutaj na zakupie zaoszczędzimy a potem wydamy drugie tyle na naprawdę albo i jeszcze więcej.

Komputery dla graczy występują w różnych wersjach, jest to zależne od stopnia zaawansowania danej osoby, jeśli dopiero co zaczynamy przygodę z grami to warto zainwestować w sprzęt trochę niższej półki i taki, który będzie tańszy ze względu na to, że nie wiemy czy ta forma aktywności nam się spodoba a bez sensu jest kupowanie drogiego komputera gdy nie mamy pewności, że będziemy go używać. Jeśli już jednak jesteśmy zaawansowanymi lub średnio zaawansowanymi graczami warto postawić na nieco lepszy jakościowo sprzęt, wtedy możemy być pewni, że doskonale spełni swoją funkcję i będzie służył nam przez długi czas. Oprócz podstawowych elementów jakim jest komputer nie można zapominać o tym, że komputer nie funkcjonuje bez myszki, monitora, klawiatury czy też ewentualnie słuchawek. Często te dodatki można znaleźć już w zestawie, ale gdy ich tam nie ma trzeba je dodatkowo dokupić co zwiększa koszty.

Decydując się na komputery dla graczy warto kupować takie, które w zestawie nie posiadają niezbędnych elementów czyli myszki, monitora ze względu na to, że one mogą podwyższać pierwotną cenę komputera, a osobno mogą kosztować o wiele taniej.