Monday, April 22nd, 2024

Dlaczego warto korzystać z pomocy trenera personalnego?

Każdy z nas słyszał o możliwości regularnych treningach z trenerami personalnymi. Uczęszczając na siłownię widzimy wielu klubowiczów odbywających indywidualne treningi personalne. Czy jest to usługa warta zainteresowania? Czy dużo za nią zapłacimy? O tym wszystkim już za chwilę się przekonamy.

Zdrowe i profesjonalne odchudzanie – tylko z trenerem personalnym

Jeśli przez zimę zmagazynować niepotrzebnie kilka, a nawet kilkanaście niepotrzebnych kilogramów, to naprawdę pora się wziąć do roboty. Każdy chce przecież pięknie się prezentować na plaży. Do lata zostało już stosunkowo coraz mniej czasu. W związku z tym powinniśmy brać się do roboty. Bardzo często wiele osób decyduje się na niezdrowe oraz nieodpowiedzialne odchudzanie. Coraz więcej osób decyduje się na diety kapuściane czy też głodówki widząc kurczącą się ilość dni do wakacyjnego urlopu. Co jak co, ale nie jest to odpowiedzialne zachowanie. Może i uda się tym sposobem schudnąć kilka kilo w dosyć szybkim tempie, ale z czasem doczekamy się jedynie efektu jojo i dopiero popadniemy w depresję.

Dlatego też należy odchudzanie traktować jako ciągły proces. Na pewno nie uda nam się osiągnąć szybkich efektów w kilka tygodni. Na przemianę musimy poświęcić przynajmniej pół roku. Oczywiście wszystko jest zależne od tego jak bardzo zaniedbani jesteśmy oraz ile mamy kilogramów do schudnięcia. Co jak co, ale na pewno musimy mieć to na uwadze. Nikt nie chce później się rozczarować.

Aby podejść do odchudzania naprawdę dobrze, to powinniśmy zdecydować się na wizytę u dietetyka. Podczas pierwszej wizyty zostaną nam wykonane badania, a na podstawie wyników otrzymam dietę. Będzie to przede wszystkim dieta indywidualna, która jest dobrana pod nasze wewnętrzne potrzeby. Co więcej musimy do tego także włączyć aktywność fizyczną. Oczywiście możemy trenować samodzielnie w domowym zaciszu, ale wiemy z własnego doświadczeniu, że motywacja do ćwiczeń jest krótkotrwała i raczej regularne ćwiczenia nie trwają zbyt długo. Jeśli i tu chcemy podejść do tego rozsądnie, to zdecydujmy się na ćwiczenia z trenerem personalnym. Poniżej zalety dlaczego warto zdecydować się akurat na tę opcję.

Znacznie szybsze osiągnięcie celu

Dzięki treningom z trenerem personalnym uda nam się możliwie najszybsze osiągnięcie celu. Trener personalny na pierwszym spotkaniu z nami przeprowadzi dokładny wywiad. Poza tym ustalić na jakim poziomie aktywności fizycznej jesteśmy. Możemy się jednocześnie sprawdzić. Podczas pierwszego treningu trener sprawdza naszą technikę. Dzięki temu będzie wiedział nad czym musi popracować oraz jakich ćwiczeń na początek nie dodawać do planu treningowego.

Zatem po pierwszym spotkaniu z trenerem personalnym mamy już pełną jasność. Przedstawiony został nam konkretny plan ćwiczeń. Wiemy czego trener będzie od nas oczekiwał oraz ile razy w tygodniu będziemy się z nim spotykać. Plan treningów jest w ten sposób skonstruowany, abyśmy na pewno dali radę. Stopień trudności ćwiczeń dopiero jest z czasem podkręcany. Nie chodzi przecież o to, abyśmy od razu się zniechęcili.

Ogromna motywacja

Kolejną zaletą treningów z trenerem personalnym jest naprawdę ogromna motywacja. Nie ćwiczymy samodzielnie, a więc tak łatwo nie zrezygnujemy bez powodu z treningu. Głupio byłoby przecież nie zgłosić się na trening. Co więcej to nam powinno zależeć na tym, aby możliwie jak najszybciej odzyskać idealną sylwetkę.

Na pewno trener personalny nas odpowiednio motywuje. Chwali nas po każdym dobrze wykonanym ćwiczeniu oraz dziękuje za każdy trening. Zwraca uwagę na postępy oraz na to jak poprawia się także nasza kondycja. Dzięki temu jesteśmy dodatkowo napędzani. Oczywiście najbardziej motywuje nas to jak widzimy swoje indywidualne sukcesy, ale o tym już za chwilę.

Monitorowanie efektów treningowych

Przechodzimy do punktu, który chyba najbardziej nas motywuje. Nie da się ukryć, że treningi z trenerem personalnym to także bieżące monitorowanie efektów treningowych. Na początku umawiamy się z trenerem na kontrole ważenie. Najczęściej ważenie zostaje rozpisane na raz na dwa tygodnie. Dzięki temu trener personalny ocenia nasze postępy. Co więcej udaje się dzięki temu nas dodatkowo zmotywować.

Bowiem to właśnie przy monitorowaniu efektów treningowych widzimy ile zeszło nam z wagi, a do tego ile udało nam się zrzucić centymetrów. Cieszy nas to ogromnie. Podczas każdego monitorowania trener przedstawia nam nie tylko różnicę od ostatniego pomiaru, ale tak naprawdę od początku naszego odchudzania. Dzięki temu jesteśmy jeszcze bardziej szczęśliwi i chcemy więcej i więcej!

Minimalizowanie ryzyka pojawienia się kontuzji

Przy treningach z trenerem personalnym musimy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Chodzi o zminimalizowanie ryzyka pojawienia się kontuzji. Trener personalny dokładnie nas instruuje jak wykonywać każde z ćwiczeń. Dzięki temu robimy to poprawnie i nie mamy zagrożenia skręcenia kostki czy też innej poważnej kontuzji. Powinniśmy to docenić. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

Naprawdę warto trenować z trenerem personalnym!