Saturday, June 15th, 2024

Czym są pożyczki unijne oraz czy warto z nich skorzystać?

Każdy z nas z pewnością słyszał o pożyczkach unijnych. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Tak naprawdę pożyczki unijne są szansą dla wielu osób, które pragną założyć oraz rozwijać swoją działalność gospodarczą. Przybliżmy sobie nieco ten temat.

Ogromna szansa

Założenie oraz rozwój własnej firmy jest procesem, który nie będzie trwał kilka tygodni https://www.pfp.com.pl/pozyczki/wojewodztwo/pomorskie/rodzaj/start. Jest to w zasadzie proces ciągły, który wymaga jednocześnie sporej inwestycji zarówno pieniędzy, jak i także czasu. Ktoś mógłby powiedzieć, że prościej jest wziąć kredyt bankowy, niż pożyczkę unijną, ale pamiętajmy, że nie każdy młody oraz początkujący przedsiębiorca jest w stanie pozyskać taki kredyt. Pożyczki unijne na start to dla nich „ostatnia deska ratunku”. Pożyczki unijne są jedną z najważniejszych pomocy finansowych. Dzięki uzyskanym środkom mamy jako przedsiębiorcy możliwość rozwinięcia skrzydeł. Bez wsparcia niestety wiele firm w ogóle nie miałaby szansy pojawić się na rynku, a nawet jeśli, to nie przetrwałaby pierwszego roku. Jak wiemy pierwszy rok od założenia własnej działalności sporo identyfikuje. Jest to szansa, aby się wybić czy też niestety ponieść porażkę. Jak już zostało wspomniane pożyczki unijne są znacznie łatwiejsze jeśli chodzi o otrzymanie (w porównaniu z kredytami bankowymi). Jako przedsiębiorcy musimy spełnić mniejsze wymagania, a jakby tego było mało otrzymujemy o wiele korzystniejsze warunki do spłaty.

Do kogo kierowane są pożyczki unijne?

Po przeczytaniu powyższego dochodzimy do wniosku, że pożyczki unijne są bardzo atrakcyjne i chętnie byśmy z nich skorzystali. Jednak czy się „załapiemy”? Musimy się dowiedzieć do kogo są skierowane pożyczki unijne? A więc do kogo? Przede wszystkim pożyczki unijne są skierowane do mikroprzedsiębiorców, małych przedsiębiorców oraz także średnich przedsiębiorców. Możemy w zasadzie o pożyczkę ze środków Unii Europejskiej starać się od razu po zarejestrowaniu firmy https://www.pfp.com.pl/pozyczki/mikropozyczka. Warunek główny to oczywiście posiadanie własnej działalności. Jeśli pierwsze warunki spełniamy, to warto byłoby się zorientować jakie jeszcze wymagania obowiązkowo musimy spełnić. Z założenia pożyczki unijne są środkami, które przeznaczone są dla firm, które chcą się rozwijać. Właśnie z tego względu wszelkie wymagania, które są stawiane pożyczkobiorcom są o wiele, wiele niższe. Wspomnieliśmy już, że musimy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą w Polsce. Co więcej musimy mieć adres zamieszkania stały również w Polsce. Każdy z przedsiębiorców musi także posiadać możliwość zabezpieczenia tej pożyczki aktywami oraz posiadać także zdolność kredytową. Jeśli chodzi o zdolność kredytową to jest ona obliczana bezpośrednio na podstawie przychodów przewidywanych danych przedsiębiorstw. Oczywiście logiczne jest to, że nie możemy figurować w rejestrze dłużników, który prowadzony jest przez BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).

Wniosek

Aby złożyć wniosek o pożyczkę unikną musimy koniecznie przejść przez kilka kroków. Warto jednak dodać, że są to bardzo proste kroki. Podajemy po prostu informacje najważniejsze o swoich potrzebach oraz o swojej firmie. Dzięki zaawansowanej technologii możemy wszystkie krok wypełnić nie wychodząc z domu. Dzięki temu zaoszczędzimy masę czasu. Pamiętajmy, że w każdym województwie mamy dostępne przeróżne oferty finansowania. Bardzo duże znaczenie ma tutaj miejsce prowadzenia przez nas działalności. Podajemy również kwotę żądaną oraz wielkość firmy. Na tej podstawie jest wyszukiwana dla nas konkretna już oferta. Później pozostaje nam już tylko zapoznanie się z aktualnymi i ważnymi ofertami. Są dopasowane one indywidualnie do potrzeb, który wynikają ze zgłoszeniowego formularza. Może się to wydawać dziwne, ale tym samym dotarliśmy już do końca. Na etapie ostatnim uzyskujemy dostęp do pełnej oferty poszczególnych pożyczek unijnych. Możemy już tylko aplikować do konkretnej pożyczki unijnej przez nas wybranej, co jest niezmiernie sporą wygodą oraz ułatwia nam cały ten proces.

Jakie finansowe warunki możemy otrzymać?

Pożyczka unijna jest pomocą o warunkach znacznie korzystniejszych od oferty kredytów komercyjnych, które pozwalają na naprawdę udany start. Nikt nie chce obciążać się finansowo na samym początku działalności. Pożyczki unijne mają to do siebie, że są naprawdę łatwo napisane. Wszystko jest w pełni zrozumiałe. Nie musimy się obawiać, że czegoś nie zrozumiemy. Możemy także skorzystać z konsultacji ze specjalistą. W takiej sytuacji jesteśmy w stanie naprawdę poradzić sobie z wieloma przeciwnościami. Pieniądze te pomogą nam i wierzymy, że przyczynią się do osiągnięcia sukcesu. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście musimy wychodzić z założenia, że pieniądze to nie wszystko. Musimy się wziąć do ostrej pracy. Pieniądze same się nie zrobią. Zainwestujmy dobrze te środki, a na pewno będziemy zadowoleni z osiągnięć. Każdy sukces składa się na krok do przodu oraz wypracowanie dużo lepszej pozycji na rynku. O to właśnie chodzi w robieniu biznesu. Na pewno sobie poradzimy.