Wednesday, July 24th, 2024

Jaki namiot na komunię?

Jaki namiot na komunię? Namioty bankietowe wynajem to usługa, która cieszy się naprawdę dużą popularnością. Nie ma się temu co dziwić, gdyż przyjęcia w namiocie są bardzo oryginalne względem tych organizowanych w lokalach. Na uwagę zasługuje również to, iż w namiocie można zorganizować tak naprawdę wszystko. Można zdecydować się zarówno na przyjęcie weselne jak i na bankiet. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również namioty na wesele wynajem. Jeżeli chcemy skorzystać z takiego rozwiązania, musimy być świadomi tego, z czym się to wiąże. Nie wolno pominąć ważnych kwestii organizacyjnych. 

Odpowiedni rozmiar namiotu i wyposażenie

Jeżeli chcemy, aby komunia organizowana w namiocie była udana, należy odpowiednio o to zadbać. Przede wszystkim, należy zastanowić się nad tym, jaki rozmiar wybrać. Hale namiotowe wynajem to usługa, dzięki której możemy skorzystać z naprawdę wielu namiotów. Oczywiście, im większa liczba gości, tym większy będzie potrzebny nam namiot. Co do zasady jednak, przyjęcia komunijne nie są tak liczne jak wesela. W przeważającej większości przypadków, przydatny będzie namiot na kilkanaście lub na kilkadziesiąt osób. Wiele zależy bowiem od tego, jak duża jest rodzina dziecka świętującego dzień swojej Pierwszej Komunii. Ponadto, należy zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie takiego namiotu. Komunie organizowane są co do zasady w maju. Niestety, pogoda w tym okresie bywa bardzo dynamiczna. Ciężko jest więc ocenić, czy dzień przyjęcia będzie chłodny czy wręcz upalny. Warto więc liczyć się z koniecznością wynajęcia urządzenia klimatyzującego. Jeżeli dzień będzie zimny, konieczny może okazać się zaś wynajem nagrzewnic. Można zdecydować się zarówno na wynajem nagrzewnic olejowych jak i na wynajem nagrzewnic elektrycznych czy wynajem nagrzewnic gazowych. Wybór nagrzewnicy zależy między innymi od naszych preferencji. Na wynajmie nagrzewnic jednak nie koniec. Należy zatroszczyć się o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni do biesiadowania. Z pomocą może przyjść nam wypożyczalnia stołów i krzeseł. Warto wynająć krzesła wygodne, a nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym. 

Jakie dekoracje wybrać?

Jeżeli zależy nam na wspaniałym przyjęciu, wynajem stołów i krzeseł nie wystarczy. Należy zatroszczyć się również o dekoracje. Jak jednak ozdobić komunijny namiot? Otóż najlepiej sprawdzą się dekoracje w kolorach pastelowych. Dobrze byłoby, gdyby dominowała jednak biel. Możliwości do wykorzystania jest naprawdę całe mnóstwo. Można zdecydować się między innymi na balony, ale również na girlandy czy wstążki. Krzesła można ozdobić białymi draperiami. Należałoby także zadbać o atrakcyjnie wyglądające obrusy. Najlepiej, jeśli będą one w białym kolorze. Absolutnie nie mogą być zmięte, bo wygląda to bardzo nieelegancko. Organizując przyjęcie komunijne w namiocie, warto zadbać o dekoracje ze świec i kwiatów. Świeczniki szklane sprawdzą się doskonale, gdyż mają bardzo delikatny, eteryczny wygląd. Ponadto, dobrze byłoby zainteresować się również kwiatami. Oczywiście najlepiej postawić na biel. Białe tulipany czy róże powinny sprawdzić się doskonale. Nie należy jednak zapominać o tym, że świeże kwiaty nie zawsze zachowują pożądaną trwałość na długo. Czasami warto byłoby więc rozważyć zakup kwiatów sztucznych. Na szczęście, wysokiej jakości kwiaty sztuczne mogą wyglądać niemal tak dobrze jak żywe. Po paru godzinach przyjęcia będą zaś wyglądać lepiej niż większość żywych kwiatów. Nie ulega wątpliwości, że namiot powinien być udekorowany nie tylko od wewnątrz, ale i od zewnątrz. Na pewno jednak, dekoracje w środku są ważniejsze. To wewnątrz namiotu goście będą bowiem spędzać większą część czasu. Na zewnątrz dobrze byłoby jednak ustawić jakieś krzesła lub ławeczkę. Jeżeli będzie ładna pogoda, goście na pewno zechcą wyjść na zewnątrz. Najlepiej byłoby zatroszczyć się o rozstawienie namiotu w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Można zrobić to chociażby na łące, jeśli należy ona do nas lub do bliskich nam osób. Ustawianie namiotu na prywatnej posesji bez zgody właściciela jest jednak niedopuszczalne. 

Co jeszcze należy mieć na uwadze?

Aby móc cieszyć się udanym przyjęciem komunijnym, należałoby zatroszczyć się także o inne kwestie. Parkiety taneczne z wypożyczalni raczej nie będą potrzebne, ale podłoże powinno być stabilne. W przeciwnym bowiem razie, nietrudno o kontuzję któregoś z zaproszonych gości. Należałoby także zatroszczyć się o odpowiednią obsługę przyjęcia. W przypadku niewielkich przyjęć, poradzimy sobie zazwyczaj sami. Jeśli jednak przyjęcie komunijne jest duże, warto wynająć pomoc kelnerską. Ponadto, należy zastanowić się nad tym, kto przygotuje potrawy. Wiele osób robi to samodzielnie. Czasami jednak warto skorzystać z profesjonalnego cateringu. Polecany jest on szczególnie wtedy, gdy przyjęcie komunijne jest duże. Ponadto, warto zatroszczyć się o odpowiednią przestrzeń dla dzieci. Zazwyczaj po kilku godzinach trwania przyjęcia, są one mocno znużone. Jeżeli będą siedzieć w otoczeniu rówieśników, a nie osób dorosłych, istnieje zaś szansa na zabawę.