Saturday, June 15th, 2024

Najlepsze pomysły na wakacje

Czas wakacji nierozerwalnie wiąże się z odkrywaniem nieznanych dotąd przestrzeni. Jedziemy w atrakcyjne kurorty nie tylko po to, aby wypocząć, ale także w celu poznania dalekich kultur, nauczenia się czegoś nowego, zdobycia nowych doświadczeń oraz umiejętności. Nic nie otwiera człowieka bardziej, niż podróże. Dlatego warto odbywać je tam, gdzie tylko się da.

Niestety, wciąż jesteśmy narodem rozwijającym się i nie każdego stać na zagraniczne wojaże choćby raz do roku. Inaczej mają Anglicy, Francuzi czy chociażby Niemcy. Ich zarobki są na tyle wysokie, że bez problemu mogą wyjeżdżać do najdalszych rejonów świata i to nawet kilka razy do roku. Jakie będą najpopularniejsze kurorty letnie, odwiedzane przez Polaków w 2019 roku? Do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ale są już pierwsze prognozy dotyczące tego, co tak naprawdę w najbliższym sezonie letnim będzie cieszyło się największą popularnością. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się wakacje na Sardynii. Polacy zawsze mieli słabość do malowniczych, włoskich wysp.

Wakacje w klimacie włoskim

Dostarczają mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Sardynia jest piękną, skalistą wyspą, na której można wspaniale wypocząć, zażywając kąpieli w Morzu Śródziemnym. Wakacje w klimacie włoskim zawsze są pełne wrażeń i śmiechu. Miejscowa ludność szybko brata się tutaj z turystami. Wystarczą dwutygodniowe wakacje na Sardynii, abyśmy nabrali nowych sił do działania. Człowiek po powrocie po prostu czuje, że ma naładowane akumulatory do maksimum.

Niezwykły krajobraz Sardynii z pewnością sprzyjać będzie wieczornym spacerom brzegiem morza. Nie można także nie spróbować lokalnej kuchni. Obfituje ona we wszędzie obecne owoce morza, a także produkty naturalnego pochodzenia, na czele z warzywami oraz owocami. Tutaj właściwie nie jada się mięsa, dlatego wśród lokalnych mieszkańców właściwie nie zauważa się ludzi otyłych. Pije się za to dużo wina. Każda okazja jest dobra, aby wznieść toast. W takiej atmosferze szybko zawiązują się przyjaźnie, szczególnie z właścicielami tawern. W kolejnych sezonach witają ubiegłorocznych turystów już jako członków rodziny.

Jeśli nie Sardynia, to co…?

Jeśli nie interesują Was wakacje na Sardynii z różnych względów, jeśli już tam byliście i chcecie przeżyć przygodę gdzieś indziej, możecie zastanowić się nad wyprawą na wyspy Cabo Verde. Jest to państwo zwane popularnie Republiką Zielonego Przylądka, położone na Oceanie Atlantyckim. Sąsiaduje w zachodnimi wybrzeżami Afryki i należy też do Unii Państw Afrykańskich. Tamtejsze kurorty zostały spopularyzowane przez popularną na całym świecie pieśniarkę Cesarię Evorę. Tę krainę geograficzną bardzo pokochali wszyscy polscy fani artystki, czego dowodem jest coroczny napływ Polaków w tamte strony, co silnie zauważają lokalne władze.

Główne miasta Cabo Verde to Praia oraz Mindelo. To właśnie z tego drugiego pochodziła Cesaria Evora. Mimo że są to biedne rejony, warto je odwiedzić choćby ze względu na niezwykle egzotyczny krajobraz, a także legendę opiewaną w piosenkach Evory, które tak bardzo poruszają serca milionów. Właściwie, jak powiadają eksperci i geografowie, jest to ostatnia szansa na to, aby te naturalne krajobrazy obejrzeć w formie nieskalanej działalnością człowieka. Cabo Verde rozbudowuje się, stale powstają nowe lokale mające stworzyć w państwie kurort z prawdziwego zdarzenia. Turyści i geografowie twierdzą, że za kilka lat po naturalnym charakterze Mindelo nie będzie już śladu.

Grecja, taniec i śpiew

Jeśli przeżyliście już niezapomniane wakacje na Sardynii, ale nie byliście jeszcze w Grecji, nie ma się co zastanawiać. Mimo że kraj ten pogrążony jest już od jakiegoś czasu w kryzysie i przyszłość nie rysuje się dla niego zbyt obiecująco, Grecy robią wszystko, aby turystyka najmniej na tym ucierpiała. Tradycyjna, grecka gościnność nie pozwala się tu czuć obco. Greckie słońce jest w stanie wypędzić depresję z życia każdego ponuraka. To, co w Grecji warte jest polecenia do zwiedzania, to przede wszystkim Akropol. Starożytne rzeźby robią wrażenie nawet po wielu wiekach od swojego powstania.

Oferty na Sardynii:

Jak planować podróże, aby nie przepłacać?

Wybierając się na wakacje na Sardynii lub do dowolnie wybranego miejsca, trzeba pamiętać o zabezpieczeniach finansowych. Być może trzeba będzie spać w różnych, nie zawsze w pełni komfortowych warunkach. Dobrze będzie korzystać z zaufanych ofert biur podróży. Tu przyda się poczta pantoflowa. Rozmawiajmy zatem ze znajomymi, którzy już jeździli po świecie i będą nam mogli polecić naprawdę sprawdzone biura podróży, gdzie nie przepłacimy za bilety oraz ubezpieczenia na czas podróży.

W podróż do ciepłych krajów dobrze będzie zabrać ze sobą dwa rodzaje śpiworów. Cienki śpiwór przyda się nam, gdy będziemy spać przy upalnych nocach, a ten trochę grubszy wykorzystamy w sytuacji, gdy pogoda nagle się pogorszy, co jest dość powszechne przy dzisiejszych zawirowaniach atmosferycznych. W czasie podróży nie poleca się też korzystania z jednej karty kredytowej. Warto mieć ukrytą w torbie podróżnej zapasową kartę. Wykorzystamy ją w sytuacjach, gdy główną kartę kredytową zgubimy lub zostaniemy okradzeni.