Wednesday, July 24th, 2024

Nieruchomości Szczecin

Coraz większa liczba osób decyduje się na zakup nieruchomości Szczecin. Nie jest to jednak nic zaskakującego – każdy z nas chciałby posiadać swoją własność, w której możliwe jest spędzanie chłodnych wieczorów. Cały proces jest jednak dość skomplikowany i wymaga od nas ponadprzeciętnej zawziętości.

W jaki sposób określić swoje oczekiwania? Jak wybrać odpowiednią nieruchomość? Co zrobić, by nie zostać oszukanym? W jaki sposób ocenić nieruchomość? O czym pamiętać przed zawarciem umowy? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jaki sposób określić swoje oczekiwania?

Kupując nieruchomości Szczecin, w pierwszej kolejności powinniśmy szczegółowo określić własne oczekiwania. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wzięcie pod uwagę kilka kategorii, na podstawie których dokonamy wyboru najbardziej optymalnego lokum. W zdecydowanej większości przypadków bierzemy pod uwagę cenę, korzystną lokalizację, liczbę pokoi, metraż. Wiele zależy jednak od naszych możliwości finansowych. Każdorazowo należy zastanowić się czy jesteśmy zainteresowani zakupem na rynku pierwotnym czy wtórnym. Kupując nieruchomości Szczecin bezpośrednio od dewelopera możemy mieć pewność, że nikt nie będzie w nich zameldowany. Dodatkowo nie musimy zajmować sobie głowy remontami – konieczne jest jedynie odpowiednie wykończenie. Na taką nieruchomość niestety często należy poczekać. Kolejnym czynnikiem, który niekiedy uznawany jest za najważniejszy, jest cena. Nieruchomości z rynku wtórnego powszechnie uznawane są za tańsze, jednak w praktyce nie zawsze jest to prawda. Takie mieszkania mogą posiadać różnorodne wady- naprawa ich jest dość droga i często wysoce problematyczna. 

Jak wybrać odpowiednią nieruchomość?

Nieruchomości Szczecin
Nieruchomości Szczecin

Kiedy przeglądamy oferty nieruchomości Szczecin, wówczas często jesteśmy w stanie zauważyć, że kwoty są zależne od miejsca, w którym mieszkanie się znajduje. W sytuacji, gdy zależy nam na zakupie nieruchomości w możliwie najrozsądniejszej cenie, to warto pomyśleć nad budynkiem z nieco mniej korzystną lokalizacją. Jest to szczególnie istotne, gdy dojazd na miejsce pracy nie będzie problematyczny, ze względu na pobliską komunikację miejską lub dowolny środek transportu. Oczywiście najrozsądniejsze jest, aby takie dojazdy ograniczyć do minimum, ale nie zawsze jest to możliwe. Dodatkowo kluczowe jest, by ograniczyć dojazdy do minimum – nie w każdym przypadku jest to jednak możliwe. Specjaliści przypominają o konieczności dostosowania metrażu do potrzeb domowników. W praktyce jest to jednak zależne przede wszystkim od tego, jaką kwotą dysponujemy i jaką z niej część możemy przeznaczyć w celu nabycia nieruchomości. Najczęściej mieszkanie finansowane jest z kredytu hipotecznego. Warto zatem w pierwszej kolejności zadbać o zdolność kredytową i skorzystać z usług doradcy finansowego, który jest w stanie udzielić nam cennych wskazówek.

Co zrobić, by nie zostać oszukanym?

Zakup nieruchomości Szczecin to transakcja, podczas której powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Niestety oszustwa w tym zakresie są dość powszechne, w konsekwencji możemy w łatwy sposób zostać oszukanym. Każdego roku powstają coraz nowsze i mniej oczywiste sposoby, które mają na celu naciągnięcie nieostrożnych osób. Przed dokonaniem zakupu w pierwszej kolejności należy sprawdzić nieruchomość, a także upewnić się, że osoba, która podaje się za właściciela, rzeczywiście nim jest. Jeśli na pozór wszystko wydaje się być w porządku, to nie możemy zapominać o tym, by skrupulatnie zapoznać się z umową i wyjaśnić wszystkie punkty, które są dla nas niezrozumiałe.

Zobacz oferty:

W jaki sposób ocenić nieruchomość?

Już podczas oglądania nieruchomości warto zgłaszać właścicielowi ewentualne usterki. Znacznie łatwiejsze będzie wówczas negocjowanie ceny, by stała się jeszcze korzystniejsza. Warto również zastanowić się nad tym, jak wiele elementów będzie trzeba odremontować, a także czy bank udzieli nam kredytu na taki remont- nie zawsze mamy bowiem odłożoną odpowiednią ilość oszczędności. Jeśli proces szczegółowego sprawdzania lokalu zakończy się, wówczas razem z rzeczoznawcą wyceniona będzie optymalna wartość domu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porozmawiać z sąsiadami – dzięki takim konwersacjom będziemy mieć zarys tego, jaka jest okolica, a także czego może brakować w pobliżu. 

O czym pamiętać przed zawarciem umowy?

Jeśli mamy pewność w zakresie tego, że zakup mieszkania jest możliwy, nie jest ono zadłużone, jednocześnie nie posiada ukrytych wad, wówczas konieczne jest podpisanie przedwstępnej umowy. Kluczowe jest jednak to, aby znajdowała się tam adnotacja, że jeśli nie uda nam się otrzymać kredytu, wówczas nie ponosimy żadnych kar. O ile jest to możliwe, to taki dokument należy zawrzeć w obecności notariusza. Taka forma jest droższa, ze względu na opcjonalne opłacanie notariusza. Dodatkowo płacimy też za sam wpis do księgi wieczystej, jak również uiszczamy podatek.