Monday, April 22nd, 2024

Zawód dewelopera od podszewki

Szukając sposobu na zarabianie pieniędzy wiele osób, napotyka się na zawód dewelopera, który przedstawiany jest jako zajęcie dochodowe i niezbyt skomplikowane. Czy oby tak jest na pewno? Istnieje kilka kwestii, od których trzeba zacząć, jeśli rozważa się na poważnie zostanie deweloperem.

Kim jest i czym się zajmuje deweloper

Deweloper
Cordia Osiedle Leśniczówka https://cordiapolska.pl/krakow/

Deweloper jest to osoba fizyczna lub prawna, która zajmuje się budową, zakupem, sprzedażą i wynajmem budynków mieszkalnych i nie tylko w celach zarobkowych. Nierzadko prowadzi także wszelkiego rodzaju inwestycje budowlane, które z założenia mają przynosić zyski. Najczęściej deweloperzy decydują się na działanie tylko i wyłącznie w jednym z wymienionych obszarów. Jednak niekiedy zdarza się, że decydują się oni łączyć kilka działań charakterystycznych dla tego zawodu w jednej działalności gospodarczej.

Deweloper Kraków https://cordiapolska.pl/ – jak zacząć

Na początku należy określić sobie jasno, że bycie deweloperem wymaga sporego kapitału własnego. Wybudowanie nowych mieszkań czy nawet ich zakup i sprzedaż z zyskiem, wiąże się początkowo z ponoszonymi kosztami, które potrafią być ogromne. Dlatego masz kilka rozwiązań, aby zacząć działać, po pierwsze zdobyć kapitał, który będzie wystarczający na rozpoczęcie inwestowanie w mieszkanie https://dealomat.pl/ lub zakup kilku mieszkań. Im większy kapitał będziesz posiadał tym bank będzie traktował Cię poważniej, a należy pamiętać, że banki to najlepsi partnerzy biznesowi każdego dewelopera. Drugim rozwiązaniem jest zatrudnienie się w firmie, która prowadzi inwestycje deweloperskie, jako deweloper. Nie będziesz musiał wtedy posiadać pieniędzy, a poznasz ten zawód od podszewki. Minusem jest jednak dzielenie zysków z firmą, w której jesteś zatrudniony. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Bardzo dużo deweloperów rozpoczynało swoje kariery od małych i średnich firm budowlanych. które uczestniczyły w inwestycjach deweloperskich jako wykonawcy. W ten sposób gromadziły one niezbędny kapitał do wejścia na rynek nieruchomości. Po uzyskaniu odpowiedniej kwoty oszczędności mogły one niskim kosztem, bo nakładem własnej pracy rozpocząć budowę nieruchomości, posiadając już nie tylko kapitał, ale i doświadczenie.

Zobacz również:

 

Jakie obowiązki ma deweloper

Deweloper jest zawodem, który faktycznie potrafi przynosić spore pieniądze, prestiż i uznanie społecznie. Jednak wiąże się on z wieloma obowiązkami, które należy wykonywać rzetelnie i zgodnie z prawem. Tylko firmy deweloperskie, które cieszą się uznaniem i zaufaniem klientów, może odnieść sukces na rynku nieruchomości. Oprócz tego musi on podejmować decyzje, które nie zawsze są dobre w skutkach. Decydować o opłacalności danej inwestycji, a także posiadać wiedzę na temat księgowości, finansów, prawa budowlanego i budownictwa. Dobry deweloper powinien być także bardzo dobrym negocjatorem, a także nie posiadać problemów z komunikacją. Powinien on posiadać dar przekonywania, w końcu to on dociera do klientów i przekonuje ich do zakupu mieszkań. Umiejętność pracy z różnymi ludźmi w tym zawodzie to podstawa, bez której ciężko będzie cokolwiek osiągnąć.

Oprócz tych wszystkich cen do podstawowych obowiązków dewelopera należy:

  • Wybranie odpowiedniej lokalizacji pod inwestycję. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, to właśnie deweloper, poszukuje idealnej działki na sprzedaż, która okaże się idealnym miejscem pod zabudowę. Ustalenie lokalizacji wiąże się także z uzyskaniem zgody władz miasta lub innego samorządu, do którego należy dany teren.
  • Przygotowanie projektu. Chociaż tym zadaniem zajmują się wykwalifikowane osoby, do zadań dewelopera na tym etapie należy dopilnowanie, aby projekt spełniał wszystkie wymogi pod względem standardów i jakości, a także był zgodny z miejscowym planem zagospodarowania terenu.
  • Nadzorowanie budowy. W zależności od zakresu działalności dewelopera do wybudowania zaprojektowanej nieruchomości zatrudnia on firmy zewnętrzne lub działa w swoim imieniu. Jednak niezależnie od sposobu budowania nieruchomości to na deweloperze spoczywa odpowiedzialność za dopilnowanie terminów zakończenia prac, a także przestrzegania zasad BHP na budowie oraz kontrola wykonywanych zadań. Łączy on wszystkich podwykonawców, pilnując jakości, jaką określił dla danego przedsięwzięcia.
  • Sprzedaż lub wynajem. Po zakończeniu prac lub nawet w ich trakcie to deweloper poszukuje chętnych do zakupu danych nieruchomości. To on przygotowuje kampanie reklamowe. Dba o przygotowywanie umów kupna-sprzedaży czy też wynajmu, a także pilnuje prawnego aspektu działalności deweloperskiej.

Wszystkie te zadania sprawiają, że pomimo dużej dochodowości zawodu, jakim jest deweloper, posiada on ogromna odpowiedzialność i ogrom zadań do wykonania na każdym etapie. To właśnie on odpowiada przed nabywcami za każdy element nieruchomości i także on może zostać pociągnięty do odpowiedzialności, za wszelkie odstępstwa od zawieranych umów. Dlatego każdy, kto rozważa zostanie deweloperem musi liczyć się z wszystkimi aspektami tego zawodu, które zostały wymienione w tym artykule.